• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/macropest.com.tr.aydin1pestkontrol/
  • https://plus.google.com/u/0/
  • https://twitter.com/macropestcevre
Hizmet Bölgelerimiz

Askeri dezenfeksiyon

NANO TEKNOLOJİ İLE ASKER HİJYENİNDE DEVRİM MİKROORGANİZMA SAVAŞLARI

Türk ordusunun düşmanlarla mücadele kadar askerlerini güçsüz kılacak bakteri, mantar ve virüslerle de mücadelesi çok önemlidir!

ASKERİ BİRLİKLERİN HİJYEN ZAFİYETİ

Bakteri, virüs ve mantarlar milyonlarca askerin canına kıymış, hasta veya çok hasta etmiştir.

1. Dünya harbinde ölen insan sayısından çok daha fazlasının İspanyol gribinden (25-40 milyon kişi) öldüğü tahmin edilmektedir. Türk tarihi de bunun çok örnekleri ile doludur. Osmanlı İmparatorluğu, 1. Dünya Savaşında 1.5 milyon askerinden 400.000 askerini hastalık sebebiyle şehit vermiştir. 93 harbinde 30.000 şehit vermiş, 90.000 kişi de hastalık sebebiyle ölmüştür.

2. Dünya Savaşı'nda askerlerin çoğu tifodan ölmüştür. "Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, son 30 yıl içinde 40 yeni hastalık ortaya çıkmıştır. Her yıl 500 milyon kişi gribe yakalanıyor, 250-500 bin kişi ölüyor. Her sene değişiklik gösterip yepyeni bir hastalık olarak görülüyor ve sürekli yeni aşı geliştirmek gerekiyor.

İşin en korkutucu yanı, düşmanlarımız tarafından halkımıza, askeri birliklerimize mutasyona uğramış veya uğratılmış virüslerle yapılacak bir biyolojik saldırının olabileceği ve buna hazır olmamız gerektiğidir.

Birlik binaları, ordu evleri, karanlık, nemli, hava dolaşımının az olduğu koğuşlar, yatakhaneler, salonlar gibi insanların birlikte olduğu yaşam alanları bakteri, mantar ve virüslerin hızla üremesine en uygun alanlardır.

Askeri birliklerde 3 aylık periyodlarda yaklaşık olarak birliğin yarısının, grip, su çiçeği, kızamık, boğmaca, kabakulak gibi muhtelif enfeksiyon hastalıkları nedeniyle revire gittiği ilaç ve 3-5 gün istirahat aldığı, aynı oranda askerin de mantar enfeksiyonlarından ilaç ve 1 hafta terlik istirahatı aldığı tahmin edilmektedir.

Grip ve kızamık gibi mikrop salgınları birçok birliğin karantinaya alınmasına dahi sebebiyet vermektedir.

TSK’nin 700.000 personeli ve onların aileleri de dikkate alındığında bunun işgücü kaybı ve ilaç giderleri çok yüksektir.

Hastalığın belirtileri ortaya çıktıktan sonra tedavi edilmesi yerine, hastalığın oluşmasını, gelişmesini ve vücuda girmeden, salgın hale gelmeden engellenmesi şarttır.

Bunun için toplu yaşam alanları hijyenik hale getirilerek mikroorganizmalar yok edilmelidir.

Btm NanoClearAG MUCİZESİ

Btm NanoClearAG, Nano Teknoloji Bölümü Laboratuarlarında geliştirilmiş, Avrupa Birliği Standartlarına göre üretilmiş, çok özel formüllü, patentli nano gümüş solüsyonu ihtiva eder.

Btm NanoClearAG, Sağlık Bakanlığı’ndan alınan Tip2 (hastanelerde dahil olmak üzere kamu, özel ve endüstriyel alanlarda hava, yüzey, materyal, ekipman ve mobilyanın dezenfeksiyonu için kullanılan dezenfektan ürünü ) “Biyosidal Ürün Ruhsatnamesi “ ne sahiptir.

Nano gümüş herhangi bir maddenin yüzeyinde kaplı olduğunda, yüzey alanı birkaç milyon kat artarak, çok güçlü antibakteriyel etki sağlar. Mutasyona uğramış veya uğramamış, bilinen 650 patojeni çok kısa bir sürede öldürdüğü raporlanan nano gümüş, bu nedenle tıp çevrelerinde doğal antibiyotik olarak nitelendirilmektedir.

‘’5 ppm kolloidal gümüşün 6 dakika süresinde öldüremediği mikroba rastlanmamıştır.’’ Dr Henr Crooks

Btm NanoClearAG, gram pozitif, gram negatif, zarflı, zarfsız bakterileri yok etmesi, güçlü ve geniş spektrumlu olması, etkinliğinin hemen başlayarak artarak ve olabildiğince uzun sürmesi nedeniyle yüksek düzeyde dezenfektan sınıfına girer.

Nano gümüş, virüs ve bakterilerin metabolizmalarını bozduğundan, herhangi bir savunma ve bağışıklık sistemi geliştirme imkânları bulunmamaktadır.

Btm NanoClearAG, çok güçlü antibakteriyel etkisi ile bakterileri öldürerek virüslerin bulaşmasına engel olur. (kızamık, grip, boğmaca, menenjit, kabakulak, zatürre, zona gibi.)

Nano gümüş herhangi bir şekilde kimyasal reaksiyona girmediği için, şekli bozulmamakta, işlevindeki süreklilik devam etmekte, bu nedenle sisteme sürekli gümüş ilavesi gerekmemektedir.

Nano gümüş yaklaşık olarak bakterilerden 100, virüslerden 10 kat daha küçüktür. Bu nedenle klima filtrelerinden, maskelerden hava geçecek, ancak, bakteri ve virüsler geçemeyecektir.

Sisleme ile uygulandığı tüm yüzeylere yapışan milyarlarca nano gümüş iyonları, çok defa yıkanıp yerlerinden sökülene kadar bakteri, virüs ve mikropları yok eder, üremelerini durdurur. ( yaklaşık 3 ay)

Btm NanoClearAG, özel formülü sayesinde, adeta bir mikro organizma mıknatısı etkisi yaratarak, civardaki ve havada asılı kalan mikroorganizmaları, küf sporlarını da kendine çekip yok eder.

Kullanıldığı alanlarda; ayak, ter, küf, rutubet gibi organik kökenli kokularla birlikte, aralarında sigara kokusu da dahil bazı kimyasal kokuları da yok ettiği tespit edilmiştir.

Kokusuzdur. Çok açık kehribar rengindedir. Yüzeyleri boyamaz.

Btm NanoClearAG, alkol, amonyak, antibiyotik ve triklozan veya başka bir kimyasal içermez. İnsan sağlığına, hayvanlara ve bitkilere zarar vermediği, alerji yaratmadığı belgelenmiştir.

Btm NanoClearAG yerel yönetmelikler ve 67/548/EEC uyarınca tehlikeli olarak sınıflandırılmamıştır, biosidal ruhsatnamesinde, spesifik bir antidotu ve RİSK İBARESİ yoktur.

NEDEN BTM NanoClearAG ?

Alanları süpürge veya elektrik süpürgesi ile süpürmek, masaları, sandalyeleri silmek, yatakların örtülerini değiştirmek hijyen sağlamaz. Mikrop, mantar ve virüsler üremeye devam ederler. Dokunulan her şey mikrop, mantar virüsle kaplıdır.

Btm NanoClearAG ile;

Duvarlar, tavan, yataklar, yerler, karyolalar, ranzalar, kapılar, masalar, sandalyeler, musluk başları, kapı kolları, perdeler ve bütün eşyalar antibakteriyel özellik kazanır.

Mutasyona uğramış, antibiyotikten dahi etkilenmeyen mikroorganizmaları öldürebilmesi Biyolojik Savaşta” çok önemlidir.

Havalandırma aletlerinin filtreler, maskeler virüs, bakteri, mantar, küf ve koku hücreleri için ölümcül bir barikat oluşturur. Havada bakteri sirkülasyonuna son verir.

Btm NanoClearAG ile tüm mikrobik kolonizasyonlara bağlı oluşan ortam kokuları mikroorganizmaların ölmeleri ve tekrar üreyememeleri nedeniyle yok olur veya çok azalır.

Kıyafetlerine sıkılacak Btm NanoClearAG, mikroorganizma kalkanı olarak personeli korur, yaralanmalarda enfeksiyon kapma riskini azaltır. Personelin ter, sigara ve diğer istenmeyen kokularını yok eder.

Botların içine sıkılırsa, ayaklardaki koku, kaşıntı ve kızarıklığın yanı sıra mantarları, mayasılları da yok eder, ayaklarda ferahlık-sağlık etkisini artırır.

Btm NanoClearAG süper güçlü ve uzun süre etkili özellikleri ile temas ve solumun yoluyla bulaşacak mikroorganizmaları yok ederek ortam temizliği yapar, bu da personeli bulaşıcı hastalıklardan koruyacak, tedavi ve ilaç giderlerini azaltarak milli ekonomiye katkı sağlayacaktır.

Fiyatı ucuz, uygulaması çok kolaydır. Kısa ömürlü, çoğu insan sağlığına zararlı kimyasallarla, sık sık dezenfektasyon yapma zorunda kalmazsınız. İş gücü, zaman ve paradan büyük tasarruf edersiniz.

MEHMETCİKLERİMİZİ İNSANA VE ÇEVREYE ZARARLI KİMYASALLARDAN KORUYUNUZ!

Mevcut temizleme yöntemleri ile yapılan temizlemeler, bakterilerin suya, antibiyotiğe ve birçok temizlik malzemesine dayanacak yapıda olmaları, etil alkol gibi temizlik malzemelerinin de uçarak yok olmaları nedeniyle çok kısa süreli hijyen sağlayabilmektedir. Çoğu zararlı, kanserojen etkisi olan ve çevreye zararlı bu kimyasalların bazıları amonyak, klor, HCL, benzalkon vb. içerir, Bu kimyasallar nüfus ettikleri organda tahrişe ve zamanla kansorejen bir etkiye neden oluşturabilmektedir, ellere bulaşarak yiyeceklerle beraber veya buharlaşarak solunum yoluyla vücudumuza girerler.

(Avrupa Birliği’nin 98/8/EC sayılı direktifi doğrultusunda Avrupa Birliği Kimyasallar Bürosu tarafından 602 madde insan ve çevre sağlığını korumak amacıyla piyasadan çekilmiştir. Bu yasaklama, TC Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri genel Müdürlüğü tarafından insan ve çevre sağlığını korumak amacıyla 27.5.2009/15759 sayılı tebliğ ile yayınlanmıştır. (Bu listede çok sayıda tanıdık madde görebilirsiniz.)

UYGULAMA

Koğuşlarda, yatakhanelerde, yemekhanelerde, salonlarda genel temizlik yapılır. Koğuşlarda bütün çarşaflar, nevresimler, yastık kılıfları, masa örtüleri çıkartılır. Duvara yapışmış demirbaşlar, spreyin ulaşabilmesi için öne çekilir. Dolapların, ayakkabılıkların kapakları açılır, ULV cihazı kullanarak 5 bar kuvvetinde spreyleme yapılarak, mikroorganizmaların barınabileceği dezenfekte edilememiş hiçbir yer bırakılmaz.

Klimaların, filtreleri çıkartılmalı, yıkanmalı, kurutulduktan sonra spreylenmelidir. Klima santralları, klima kanalları, menfezler, hava üfleyen bütün kanallara uygulanır.

Mutfak bölümünde, tavanlar, duvarlar, buzdolapları, dolaplar ve bütün eşyalar spreylenir.

Otobüsler, gemiler, uçaklar, kapalı araçlar ve klimalarının filtreleri temizlendikten sonra spreylenebilir.

1 litre Btm NanoClearAG, 100 m2’ lik yatak, halı, yastık ile beraber 150-200 m2 çevreyi antibakteriyel hale getirir. 1000 m2’ lik bir koğuş uygulaması bir saat, kuruması 30 dakika kadar sürebilir. Koğuş, havalandırıldıktan sonra çarşaflar, yastık kılıfları geçirtilerek kullanıma açılır.

3 ayda bir hijyen kontrolü yapılarak, test sonucunda 500 RLÜ üstünde bakteri çıkan yerlere uygulama yapılarak antibakteriyel alan sürekli hale getirilir.

UYGULAMALARIMIZDAN BAZI ÖRNEKLER

Bir askeri hastanede yapılan uygulama

UYGULAMA YAPILMADAN ÖNCE ÇIKAN BAKTERİ TEST SONUCU: 9761 RLU

UYGULAMA YAPILDIKTAN SONRA ÇIKAN BAKTERİ TEST SONUCU: 25 RLU

Btm NanoClearAg ile yapılan testlerde gram pozitif, gram negatif, zarflı, zarfsız bakterileri yok ettiği, etkinliğinin uzun süre sürdüğü raporlanmıştır.

Ter kokusunu giderirken kansere davetiye çıkarmayın

Terleme, vücuttaki toksinleri uzaklaştıran sağlıklı bir vücudun en temel gereksinimlerindendir. Pek çok zararlı madde bu yolla vücuttan atılır. Vücudumuz devamlı ter ve diğer salgıları üretir. Bu salgılar bakteriler için besin kaynağıdır. Süratle üreyen bakteriler, koltuk altınızda, vücudunuzda ve ayaklarınızda istenmeyen kötü kokular yaymaya başlar. Vücudunuzda oluşan bu kokuları yok etmek için sürülen, ter kanallarını tıkayarak, terlemeyi önleyen deodorantlar, mumlar vücudun atmak istediği salgıları tekrar vücut içerisine gönderir. Bir kısım deodorantların içerdiği kimyasalların kanser dahil bir çok hastalıklara sebebiyet verebileceği, tıp çevreleri tarafından ifade edilmektedir.

Deterjan tehlikesi;

TÜRKİYE’DE HER YIL 350.000 KİŞİ KANSERE YAKALANIYOR. 100.000 KİŞİ KANSERDEN ÖLÜYOR HİJYEN İÇİN KULLANILAN İNSANA VE ÇEVREYE ZARARLI KiMYASALLARDAN KAÇININIZ!

Deterjanlar alerjiktir ve birçoğu ufak dozlarda alındığı takdirde bile kronik olarak kanserojendir. Bilim ve Teknik Dergisi, Kasım/2011 ayı sayısında evdeki kimyasalların kısırlıktan kansere, böbrek ve akciğer rahatsızlığından doğum kusurlarına, alerjiden psikolojik bozukluklara kadar birçok hastalığa sebep olduğu belirtildi. Çok kullanılan 15 bin kimyasal maddeden yaklaşık yüzde 75'inin henüz zehirlilik testi yapılmış değil. Ortalama bir evde bulunan 150'den fazla kimyasal madde alerji, doğum kusurları, kanser ve psikolojik bozukluklara sebep oluyor. Zehirli kimyasal maddeler hayatımıza girdikçe, vücudumuzdaki yağ dokusunda biriken zehir seviyesi de artıyor. Biyo birikim çalışmaları, bazı zehirlerin yaşamımız boyunca vücudumuzda biriktiğini gösteriyor. Böcek öldürücülerin evsel ürünlerin bileşimlerine girmesiyle çocuk kanserlerinde yüzde 28, 10 yıl içinde astım vakalarında yüzde 42 artış gözlendi. Hamilelik sürecinde zararlı organizma öldürücüleri kullanan ailelerin çocuklarında lösemi görülme riski daha yüksek.

Avrupa Birliği’nin 98/8/EC sayılı direktifi doğrultusunda Avrupa Birliği Kimyasallar Bürosu tarafından aralarında çinko, titanyum türevlerinin de bulunduğu 602 madde insan ve çevre sağlığını korumak amacıyla yasaklanmıştır. Bu yasaklama, TC Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri genel Müdürlüğü tarafından insan ve çevre sağlığını korumak amacıyla 27.5.2009/15759 sayılı tebliğ ile yayınlanmıştır. Yasaklanan aktif madde listesinde çok sayıda tanıdık madde görebilirsiniz.

Kısa süreli hijyen sağlayabilen çoğu zararlı, kansorejen etkisi olan bu kimyasalların birçoğu, amonyak ve klor içerir ve birlikte kullanıldıklarında ölümcül amonyum klorür gazını oluştururlar. Amonyak, akciğerler için tehlike oluştururken, klorla karıştırıldığında da kansere yol açan bileşikleri oluşturabilmektedir. Bu kimyasallar ellere bulaşarak yiyeceklerle beraber veya solunum yoluyla vücudumuza girerler.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret46617
AlışSatış
Dolar5.60955.6320
Euro6.42716.4528
Anlık
Yarın
13° 19° 9°
Sinek Öldürücü