• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/macropest.com.tr.aydin1pestkontrol/
  • https://plus.google.com/u/0/
  • https://twitter.com/macropestcevre
Hizmet Bölgelerimiz

Banka Hijyeni


BANKA HİJYENİ


Macropest® TEKNOLOJİ İLE BANKA DEZENFEKSİYONUNDA DEVRİM

Hizmet sektöründe faaliyet gösteren bankalar”, bir kısmı hastalık taşıyıcı halkın yoğun olarak girdiği ve mikrop taşıyan paranın olduğu işyerleri olduğu için çok mikrop-bakteri barındırırlar. Bilhassa ATM ler, para sayma makinaları, bilgasayar klavyeleri, kasalar ve çevresinde, bankolarda, kapı kollarında, trabzanlarda, asansör düğmelerinde inanılmayacak kadar mikrop –bakteri ve mantar yaşar.

Mikrop kaynayan şubeler;

Hasta biri, mantarlı biri şubeye girmişse, öksürmüşse, elini bir yere sürmüşse mutlaka hasta yapacak mikroplar, virüsler ve mantarlar bırakır. Koltuklar, sandelyeler, halılar, para sayma makinaları, bankolar mikrop, virüs ve mantar üretmeye başlar. Bir bakteri, bir haftada 1 trilyon oluyor. Bakteri, mikrop, mantar kaynayan şubeler koku yaymaya da başlar.

ATM lerin tuş ve ekranı üzerinde yapılan tahlillerde önemli bir bölümü, insan vücudunda da olan, nadiren hastalıklara yol açan mikroorganizmaların yanı sıra, çeşitli ciddi hastalıklara yol açacak çok sayıda mikroorganizmalara da rastlanır.

İncelemelerin yüzde 15’inde, “Non fermenter gram negatif basil”, yüzde 8.75’inde “Gram negatif enterik basil” adlı dışkılarda bulunan mikroplara rastlandı. Tuvalet ihtiyacını gideren bir müşteri ya da bu kirliliğin bulunduğu bir eşyayla temas eden kişi, ATM aracılığıyla bu mikrobu yayar.

Bankamatiklerde, zatürre ve menenjite yol açabilecek ‘streptecoccus pneumoniae’, cilt hastalıkları, abse ve akciğer rahatsızlıklarına yol açan ‘MRSA’ , akciğer rahatsızlıklarına yol açabilecek küf mikrobu görüldü.

Tahlillerin yüzde 71’inde “Micrococcus”, yüzde 60’ında “KNS”, yüzde 26’sında “Streptococcus”, yüzde 33’ünde ‘Gram pozitif basil’, yüzde 25’inde ‘Gram pozitif difteroid basil’, yüzde 18’inde “Neisseria” mikroorganizmaları tespit edildi.

Şubeleri süpürmek, sadece artıkları temizler. Hijyen sağlamaz. Mikrop, mantar virüsler üremeye, hasta etmeye devam ederler.

Mevcut diğer temizleme yöntemleri ile yapılan temizlemeler, bakterilerin, mantar ve mikropların, suya ve birçok temizlik malzemesine dayanacak yapıda olmaları, etil alkol gibi temizlik malzemelerinin de uçarak yok olmaları nedeniyle, çok kısa hijyen sağlayabilmektedir.

Nano gümüş mucizesi

Deterjan ve dezenfektanların yok edemediği tüm virüs ve bakterileri yok eder. 3-6 ay süreyle yenilerinin oluşmasını engeller. Bu güçlü antibakteriyel özellik birçok bulaşıcı hastalıktan (Grip, kızamık, boğmaca, menenjit, zatürre, zona vs…) sizleri koruyarak sağlığınızı güvence altına alır.

Gram pozitif, gram negatif, zarflı, zarfsız bakterileri yok etmesi, güçlü ve geniş spektrumlu olması, etkinliğinin hemen başlayarak artarak ve olabildiğince uzun sürmesi nedeniyle yüksek düzeyde dezenfektan sınıfına girer.

Bir kez uygulandığında başka hiçbir kimyasalla reaksiyona girmediği sürece 3-6 ay boyunca etkisini korur.

Sadece uygulandığı alanda değil civarında veya havada ki mikroorganizmaları da mıknatıs etkisiyle kendisine çekerek yok eder.

Uygulandığı alanlarda sağlığınıza tehdit oluşturabilecek tüm virüs ve bakterileri öldürmesinin yanı sıra ayak, ter, küf, rutubet gibi organik kökenli kokuları ve aralarında sigara kokusu da dâhil bazı kimyasal kokuları da yok eder.

Kokusuzdur. Yüzeyleri ve eşyaları boyamaz.

Çevre dostudur ve alerji yapmaz.

Faydası
Hastalanan personeliniz azalacağı için Bankanız verimliliği ve müşteri memnuniyeti de artar.
Dezenfeksiyon giderlerinizde çok azalacaktır.

Personel ter kokmasın

Personelin ter kokuları bütün müşterileri çok rahatsız eder. Bankanızın itibarını lekeler. Müşteri kaybedersiniz. İnsanlar doğal olarak en büyük partikül dağıtıcısıdırlar. Personelin önlüklerine ve gömleklerine sıkılacak Btm NanoClearAg önlüğü yıkanana kadar antibakteriyel hale getirir. Kıyafette olan ve çevredeki mikroorganizmaları kendine çekerek öldürdüğü gibi personelin ter, sigara ve diğer istenmeyen kokularını da yok eder. Bankaların mikrop bulaştıran, ter, rutubet kokan yerler olması, bu kurumların halkın gözünde değer kaybetmesine sebep olur. Bankalar birçok konuda olduğu gibi hijyen konusunda da halka hizmette öncülük etmesi, toplumsal sorumlulukları gereğidir. Hijyen bankalar, vatandaşlarda güven duygusunun yanında, sadakat duygusunu arttıracaktır.

Şubelerinize ‘ hijyen’ plaketi takarak. şubeleriniz in, hijyen olduğu reklamını da yapabilirsiniz. bu bankanız için büyük bir farklılık yaratacaktır..

Uygulama

Btm NanoClearAG ile ortama uygulama yapılmadan önce elektrik süpürgesi ile ön temizlik yapılmalıdır. Aksi halde ortamda kalan kir, deri, kıl, tırnak v.s. gibi organik kalıntılar, mikroorganizma üretmeye devam ederek nano gümüşün dezenfeksiyon ve koku giderme etkisini azaltırlar.

Btm NanoClearAG . spreyleme yapılarak uygulanır. Nano gümüş sis gibi yayılarak ortama yapışır. tekstil ürünler(halı-koltuk vs) üzerinde asgari üç aya kadar, duvarlara mobilyalara ve çevreye yapışan nano gümüşler boyanana veya tekrarlı silinene kadar etkilidir.

300 ml lik sprey kullanarak 30 m2 , 1000 cc ek şişe alarak 150 m2 bir alanı, 3 ay antibakteriyel ve kokusuz hale getirebilirsiniz.

Daha büyük alanlar ULV aleti ile uygulama yapılır. 1000 m2 lik bir brim 30-40 dakikada antibakteriyel hale getirilir. Nano gümüş iyonlarının yapışması için kısa bir süre beklendikten sonra ortam havalandırılır ve hizmete açılır.

Parlak yüzeyler, atm, para sayma makinaları, büro aletleri, bankolar, masalar , kapı kolları, trabzanlar, asansör düğmeleri bir beze hafifce nano gümüş dökerek silinirse uzun bir süre için antibakteriyel olurlar. tekrarlı olarak sabunlu veya deterjanlı su ile temizlenene kadar üzerinde hiçbir bakteri-mantar veya patojen yaşayamaz. koku olmaz.(sigara kokusu dahil)

Ciddi sağlık sorunlarına yol açan klimalar ve havalandırma menfezleri, patojenlerin en fazla sevdiği yerlerdir. Klimaların filitreleri yıkanıp, iyice kurutulduktan sonra ve havalandırma menfezleri temizlendikten sonra Btm NanoClearAG ile spreylenerek ortamdaki bakteri, virüs ve küf sporlar ,kötü kokular yok edilir.

Btm NanoClearAG uygulamasının bütün alana( şube holü, odalar-salonlar-koridorlar-arşiv vs.) yapılması çok önemlidir. Aksi halde patojenler ve koku monekülleri hava akımıyla uçusarak her tarafa yayılır. .

Kontrol;

Ortamdaki mikroorganizma sayısı 3M Clean-Trace Yüzey ATP Swab Tekniği ile örnek alınarak anında tahlil edilir. Ortamda kaç mikroorganizma bulunduğu tesbit edilir. Sık sık temizlenen banka şubelerinde bile 10 cm2 alanda 5.000-10.000 civarında mikroorganizma, mantar yaşar. Bu sayı şubenin ortamına, temizlenme sıklığına göre sayılamayacak rakamlara yükselebilir. Koku yoğunluğu artar.

Btm NanoClearAG uygulaması yapıldıktan bir saat sonra ATP luminomater ile tekrar tahlil yapılır. mikroorganizma sayısı normal kabul edilen değerlere düşer.

Uygulama yapılmadan ve yapıldıktan sonra ölçümlenen mikroorganizma adedi raporlanır. Banka talebine göre ilerdeki tarihlerde de ölçümleme ve raporlama yapılabilir.

Btm NanoClearAg ile yapılan testlerde gram pozitif, gram negatif, zarflı, zarfsız bakterileri yok ettiği, etkinliğinin uzun süre sürdüğü raporlanmıştır.

Ter kokusunu giderirken kansere davetiye çıkarmayın;

Terleme, vücuttaki toksinleri uzaklaştıran sağlıklı bir vücudun en temel gereksinimlerindendir. Pek çok zararlı madde bu yolla vücuttan atılır. Vücudumuz devamlı ter ve diğer salgıları üretir. Bu salgılar bakteriler için besin kaynağıdır. Süratle üreyen bakteriler, koltuk altınızda, vücudunuzda ve ayaklarınızda istenmeyen kötü kokular yaymaya başlar. Vücudunuzda oluşan bu kokuları yok etmek için sürülen, ter kanallarını tıkayarak, terlemeyi önleyen deodorantlar, mumlar vücudun atmak istediği salgıları tekrar vücut içerisine gönderir. Bir kısım deodorantların içerdiği kimyasalların kanser dahil bir çok hastalıklara sebebiyet verebileceği, tıp çevreleri tarafından ifade edilmektedir..

Deterjan tehlikesi;

TÜRKİYE’DE HER YIL 350.000 KİŞİ KANSERE YAKALANIYOR. 100.000 KİŞİ KANSERDEN ÖLÜYOR
HİJYEN İÇİN KULLANILAN İNSANA VE ÇEVREYE ZARARLI KiMYASALLARDAN KAÇININIZ!

Deterjanlar alerjiktir ve birçoğu ufak dozlarda alındığı takdirde bile kronik olarak kanserojendir.

Bilim ve Teknik Dergisi, Kasım/2011 ayı sayısında evdeki kimyasalların kısırlıktan kansere, böbrek ve akciğer rahatsızlığından doğum kusurlarına, alerjiden psikolojik bozukluklara kadar birçok hastalığa sebep olduğu belirtildi. Çok kullanılan 15 bin kimyasal maddeden yaklaşık yüzde 75'inin henüz zehirlilik testi yapılmış değil. Ortalama bir evde bulunan 150'den fazla kimyasal madde alerji, doğum kusurları, kanser ve psikolojik bozukluklara sebep oluyor. Zehirli kimyasal maddeler hayatımıza girdikçe, vücudumuzdaki yağ dokusunda biriken zehir seviyesi de artıyor. Biyo birikim çalışmaları, bazı zehirlerin yaşamımız boyunca vücudumuzda biriktiğini gösteriyor. Böcek öldürücülerin evsel ürünlerin bileşimlerine girmesiyle çocuk kanserlerinde yüzde 28, 10 yıl içinde astım vakalarında yüzde 42 artış gözlendi. Hamilelik sürecinde zararlı organizma öldürücüleri kullanan ailelerin çocuklarında lösemi görülme riski daha yüksek.

Avrupa Birliği’nin 98/8/EC sayılı direktifi doğrultusunda Avrupa Birliği Kimyasallar Bürosu tarafından aralarında çinko, titanyum türevlerinin de bulunduğu 602 madde insan ve çevre sağlığını korumak amacıyla yasaklanmıştır. Bu yasaklama, TC Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri genel Müdürlüğü tarafından insan ve çevre sağlığını korumak amacıyla 27.5.2009/15759 sayılı tebliğ ile yayınlanmıştır. Yasaklanan aktif madde listesinde çok sayıda tanıdık madde görebilirsiniz.

Kısa süreli hijyen sağlayabilen çoğu zararlı, kansorejen etkisi olan bu kimyasalların birçoğu, amonyak ve klor içerir ve birlikte kullanıldıklarında ölümcül amonyum klorür gazını oluştururlar. Amonyak, akciğerler için tehlike oluştururken, klorla karıştırıldığında da kansere yol açan bileşikleri oluşturabilmektedir. Bu kimyasallar ellere bulaşarak yiyeceklerle beraber veya solunum yoluyla vücudumuza girerler.Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret46578
AlışSatış
Dolar5.60955.6320
Euro6.42716.4528
Anlık
Yarın
11° 19° 9°
Sinek Öldürücü