• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/macropest.com.tr.aydin1pestkontrol/
  • https://plus.google.com/u/0/
  • https://twitter.com/macropestcevre
Hizmet Bölgelerimiz

Sera İlaçlama

Sera İlaçlama

Sera İlaçlama Ve Sera Fümigasyon Hizmeti Uzman Müh İletişim: +90 (543) 677 1966

GAZ HALİNDE ETKİLİ İLAÇ

 

 

KULLANILDIĞI YERLER VE ZARARLILAR:

 

SUPERPAM FLUID her çeşit toprakta kullanılmakta beraber özellikle sera, saksı ve fidelik topraklarının, kök ve tohumlarına arız olan mantarlara ve yabancı ot tohumlarına karşı dezenfeksiyonunda, bitki olmadığı zamanlarda toprağa tatbik edilmek suretiyle kullanılır.

 

(Bu ilaçlı su karışımı 1 metrekare alan içindir) Seranın bütün duvarlarına da aynı oranda ilaçlı su püskürtülür. Tavalara ilaç verdikten sonra, mutlaka kürekle tavaların içindeki ilaç karıştırılmalı, ilaçlama işi bittikten sonra toprak yüzeyi mutlaka naylon ile ilaç karıştırılmalı, ilaçlama işi bittikten sonra toprak yüzeyi mutlaka kapatılmalıdır. Böylece gazın uygulama alanı dışına çıkışı önlenmelidir. Sera bu şekilde örtülü halde 15-20 gün bekletilir. Her iki uygulamada da bekleme müddetinden sonra örtülerek kaldırılarak salma sulama ile toprak sulanacaktır. Toprak tava gelince toprağı havalandırmak için 3-4 günde 2 sürüm yapılmalıdır. Bu süre sonunda toprakta ilaç kalıntısı olup olmadığından emin olmak için tere testi yapılmalı ve tere testinin sonucuna göre karar verilmelidir.

 

TERE Testi’ nin Yapılışı: Seradan belirli aralıklarla az miktarda toprak numuneleri alınır ve alınan bu topraklar bir yerde birbirine karıştırılır. Bu karışım bir kavanoza konur ve tohum ekilir. Eğer tere tohumları 2-3 günde çıkış yaparsa, toprakta ilaç kalıntısı yok demektir, ekim yapabiliriz. Şayet tere tohumları çıkış yapmazsa, toprağı tekrar havalandırmalı ve bu testin sonucunda tere tohumları çıkış yapana tek beklemeliyiz. Tere tohumları çıkış yaptığı an toprak hazırdır, ekim yapabiliriz.

 

KARIŞABİLİRLİĞİ:

 

Diğer ilaçlarla karıştırılmaz.

 

ÖNEMLİ NOT: Sadece yetiştiricilik yapılacak olan seranın dezenfekte edilmiş olması yeterli olmaz. Fidelerin yetiştirildiği yastıklarında aynı işlemlere tabi tutulması gereklidir.

 

ANTİDOT:

 

Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

 

 

 

ÇEVREYE ETKİSİ:

 

Balıklara zehirlidir, sulara bulaştırmayınız.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret46617
AlışSatış
Dolar5.60955.6320
Euro6.42716.4528
Anlık
Yarın
13° 19° 9°
Sinek Öldürücü