• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/macropest.com.tr.aydin1pestkontrol/
  • https://plus.google.com/u/0/
  • https://twitter.com/macropestcevre
Hizmet Bölgelerimiz

Kalorifer böceği ilaçlama

KALORİFER BÖCEĞİ NE YER, KALORİFER BÖCEĞİ NEREDE YAŞAR, KALORİFER BÖCEĞİ İLE MÜCADELE NASIL OLUR, KALORİFER BÖCEĞİ RESİMLERİ, KALORİFER BÖCEĞİ NASIL ÇOĞALIR?


Kalorifer böceği sarımtrak ve açık kahverengidir. Kalorifer böceğitürleri arasında en hızlı üreyen hamam böceğidir. Kalorifer

böceğinin boyu 1.5cmdir.Bir çift hamam böceği 1 yılda 35.000 yavru yapar. Kalorifer böceği evlerimize alışveriş veya kanalizasyon yoluyla gelir. Bu haşereleri yok etmek için ilaçlama yapılır.

 

Dişi Kalorifer böceğinin yumurta paketleri içerisinde 25-48 arasında yumurta bulunur. Nimf adı verilen bu yumurtalar 45 günde olgunlaşır. Kalorifer böceğinin ömrü yaklaşık 1 senedir. Kalorifer böceğine halk arasında( Alman Hamam böceğide )de denir. Kalorifer böceğinin baş kısmında diğer türleri gibi 1 çift anten bulunur.

 

Bu anten yiyecek ve nem kokusu alma işinde görev yapar. Kalorifer böceği gündüzleri yuvasında dinlenir gece olunca yem aramaya çıkar. Kalorifer böceği sıcak ve nemli yerleri sever. Kalorifer böceğinin iskeleti vücudunun dışında yer alır. Erkek olan hamam böceğinde kanat vardır. Dişi olan Kalorifer böceğindekanat bulunmaz.

 

Kalorifer böceğinde kanat bulunsa bile uçmak için kullanmaz. Kalorifer böceği her türlü mikrop ve pisliği insana bulaştırabilir. Çok pis olan alman hamam böceği hastalık taşıyıcı olarak bilinir.Bir Kalorifer böceği1 gecede 10 katlı bir binayı gezebilir. Yâda 1 günde 4.5km yok kat edebilir. Kalorifer böceklerinin çok hızlı ve güçlü ayak yapısı vardır.

 

Kalorifer böceği evlerimize alışveriş yoluyla, kanalizasyon yoluyla gelir. Eski yapı olan binalarda çatlaklar ve yarıklar arasında yerleşik olarak yaşar. Bu şekilde evlerimize gelen Kalorifer böceği uygun nem ve sıcaklık bulursa yavrular ve çoğalır. Kalorifer böceği ile mücadele zor bir iştir. Kendi kendinize yapacağınız mücadele asla yeterli olmaz.

 

Kalorifer böceği için uygulanacak en iyi ilaçlama sıvı, kokulu, püskürtme yöntemi ile yapılan ilaçlamadır. Bu ilaçlama kesin çözüm sunar. Fakat bu yöntem uygulanırken ev sahiplerinin evi terk etmesi gerekir. Evini terk edemeyecek olan insanlar jel ilaçlama yöntemi ile ilaçlamayı tercih edebilir. Jel ilaçlama yapıldığında salgılananı koku böcekleri cezbeden bir kokudur.

 

Kalorifer böceği ve diğer hamam böcekleri gündüz yuvalarından çıkar ve ilaçtan yer. Yuvasına dönen böcek orada ölür. Ölen böceği yiyen diğer böceklerde zincirleme olarak ölmeyi sürdürür. Kalorifer böceğininbulaştırdığı hastalıklar; astım, verem, dizanteri, alerjik reaksiyonlar, mantar hastalıkları, gıda zehirlenmeleridir. Gıdalarınız üzerinde bir Kalorifer böceği görürseniz o gıdayı çöpe atmalısınız.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret46617
AlışSatış
Dolar5.60955.6320
Euro6.42716.4528
Anlık
Yarın
13° 19° 9°
Sinek Öldürücü