• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/macropest.com.tr.aydin1pestkontrol/
  • https://plus.google.com/u/0/
  • https://twitter.com/macropestcevre
Hizmet Bölgelerimiz
SATIŞDA'Kİ BİYOSİDAL ÜRÜNLERİMİZ

Tesbih böceği ilaçlama

tespih_bocegi

BİR KAÇ ADIMDA TESBİH BÖCEĞİNDEN KURTULUN

Tesbih böceği böcek olarak dile getirilse de aslında kabuklu grubuna girmektedir. Latince olarak iki türe sahip olduğu belirtilmekte ve Porcelliolaevis ve P. Scaber isimleri ile bilinmektedir.  Ortalama 1 cm boylarına sahip olan kabuklu kara yaratığı, düz ve oval bir şekle sahip olmaktadır. Birkaç bölümden oluşan vücudunda 7 çift ayak ve 2 çift anten bulunmaktadır. 2 adette kuyruğa benzer uzantısı olmaktadır.  Evlere alçak pencere ve kapılardan giren tesbih böceği ilaçlama için yöntemler bulunmaktadır. Vücutlarında su tutamamam özelliği olan bu böcekler saksı, kaya, ağaç kütüğü, çöp kutularının altları gibi nemli yerlerde yaşamaktadırlar.

Nemli evlerde daha fazla karşılaşılan tesbih böceği, evin her bölgesinde gezebilmektedir. Özellikle geceleri nemin tutulması nedeni ile daha hareketli zamanları olmaktadır. Belirli bir süre sonra tesbihböceği ilaçlamayöntemlerinden kullanılmasa bile nemsiz havada kalmaları ölmelerine neden olmaktadır. Özellikle ağaçlık ve dağlık bölgelerde yaşayan kişilerin evinde olma olasılığı daha fazla olduğundan kuru ot ve ağaç pisliklerinin temizlenmesi ve evden uzaklaştırılması faydalı olmaktadır.

Genellikle nemli ortamları sevmelerini ve nemli ortamlarda barındıklarını ifade ettiğimiz gibi tesbih böceği ilaçlama için bazı detayların dikkate alınması etkili olmaktadır. Evin temiz tutulması, kapıların kapandığından emin olunması, evin iç ve dış bölgelerinde çöp ve benzeri pislik yaratan maddelerin temizlenmesi, ağaç parçaları veya odunların evden biraz uzak mesafede tutulması teşbih böceklerinin yaşam alanlarını yok etmektedir. Böylece evlerinizde b böceklerin bulunmasına imkân kalmamaktadır.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret45498
AlışSatış
Dolar6.26276.2878
Euro7.37427.4038
Anlık
Yarın
21° 29° 14°
Sinek Öldürücü