• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/macropest.com.tr.aydin1pestkontrol/
  • https://plus.google.com/u/0/
  • https://twitter.com/macropestcevre
Hizmet Bölgelerimiz
SATIŞDA'Kİ BİYOSİDAL ÜRÜNLERİMİZ

Tahtakurusu ilaçlama

tahtakurusu

EVDE GİZLENEN TAHTAKURU BÖCEKLERİNİ İLAÇLAMA İLE YOK EDİN

          Latince Cimexlectularius L. ismi ile tanınan tahtakurusu, ortalama 5 mm boylarında kırmızı ve kahverenginin harmanlanmış tonunda oval bir şekle sahip olmaktadır. Temel besi kaynakları kan olarak bilinen tahtakuruları, evde yastık içi, yorgan içi, çarşaflarda ve priz boşluklarından cüzdanlara kadar girebilmektedir. Gece saatlerinde daha aktif olan bu haşere, beslenmeden 1 yıl kadar yaşayabilmektedir. Dişi tahtakuruları günde 5 yumurtaya kadar yavru bırakabilmektedir. Büyüdükçe kabuklarını döken bir özelliğe sahip olması ile tahtakurusu ilaçlama için varlığından haberdar olunması kolay olmaktadır.

Gece saatlerinde kan emmek amacı ile aktifleşen tahtakuruları ısırdığı ciltte ısırık izi, kızarıklık ve kaşıntı ile kendi belli etmektedir. İnce ve yassı fiziki yapısı ile olmadık bölgelere saklanabilmektedir. Bu nedenle tahtakurusu ilaçlama yapılırken ayrıntı bölgeleri dikkate alınmaktadır. Kuş yuvalarında da yaşayabilmeleri özellikle kuş beslenen evlerde veya eve yakın bölgelerde kuş yuvasının olması da tahtakurusunun adresini ele vermektedir.

Yatak eteklerinde, döşeklerde, bavullarda, koltuk başlarında, priz yuvası, resim çerçevesi ve benzeri alanlarda olduğu gibi üzerinizdeki kıyafetlerinizde bile olması mümkün olan tahtakurularından kurtulmak için tahtakurusu ilaçlama yöntemlerinin başında yapılacak adımlar bulunmaktadır. Çamaşırlarınızı yüksek derecede yıkayarak sıcak su da yok olmaları sağlanmaktadır. Ayrıca eve girip çıkmadan önce kıyafetleriniz ve yeni aldığınız 2. E eşyalarınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Gerekli ilaçlama yöntemlerini ise firma ile iletişime geçerek detaylı bir temizlik yapılması sağlanmaktadır.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam32
Toplam Ziyaret45496
AlışSatış
Dolar6.26276.2878
Euro7.37427.4038
Anlık
Yarın
21° 29° 14°
Sinek Öldürücü