• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/macropest.com.tr.aydin1pestkontrol/
  • https://plus.google.com/u/0/
  • https://twitter.com/macropestcevre
Hizmet Bölgelerimiz
SATIŞDA'Kİ BİYOSİDAL ÜRÜNLERİMİZ

Karınca İlaçlama

Karınca İlaçlama

Karınca İlaçlama

     Karıncalar; sosyal yaşayan varlıklardır. Bir karınca kolonisi işçi karıncalar, erkek karıncalar ve de bir adet kraliçe karıncadan oluşur. Kraliçe karıncanın üreme organları oldukça gelişmiştir. Kraliçeler sadece yumurta bırakırlar. Erkek karıncalar ise çiftleşme döneminde kanatlı olmaları sebebi ile işçi karıncalardan ayrılırlar. Karıncalara karşı ilaçlama yapılırken onların hareket kabiliyetleri dikkate alınmalıdır.
     Kraliçe karınca ilk yumurtalarını genellikle martta bırakmaya başlar ve ilk yumurtadan kanatlı eşeysel olan bireyler oluşur. Eylül ayında ise artık yumurta bırakma dönemi biter. Karıncalar bir çok besin türünü depo ederler ve de özellikle tahıl tanelerini kendi yuvalarına taşırlar. Evlerde istenmeyen görüntüler oluşturdukları için karıncalar ile mücadele yapılır.
     Karıncalar ile mücadelenin esası karıncaları öldürmek değil, mekanlarımıza giriş yerlerini bularak buradan girmelerini önlemektir. Kalıcı çözüm için ise yuvalarının tahrip edilmesi, kraliçenin bulunması ve elimine edilmesi gerekmektedir. Karıncalar kış ayları süresince görüldükleri takdirde ise, iç mekanlarda yuva yaptıkları düşünülür ve ilaçlama yöntemleri değişiklik gösterir. Karıncalara karşı ilaçlama yapacak olan ehil firma bunları dikkate alarak ilaçlama yöntemini belirler ve uygular. Macropest ilaçlama karınca ile mücadele konusunda da sizlere güvenli destek veriyor.Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam32
Toplam Ziyaret45496
AlışSatış
Dolar6.26276.2878
Euro7.37427.4038
Anlık
Yarın
21° 29° 14°
Sinek Öldürücü