• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
Hizmet Bölgelerimiz
Güve İlaçlama

Güve İlaçlama

     Güveler yapısı itibariyle kelebeğe benzerler. İlk önce yavru iken kurtçuk şeklindedir zamanla kelebek şeklini alırlar. Güveler yapıları itibariyle soluk renkte, mat görünüşlü, tüylü bir haşeredir. Güve insan ve hayvanlara zarar vermez fakat tahıl olan veya buğday olan yerlerde bunların bulunduğu depolarda olabilir. Güveler uçan bir haşeredir. Düşmanının çok uzaklardan gelen sesini duyarak kendisini koruyabilir.

     Bir güve bir ve beş kez üreme yapabilir. Bunlar genellikle mayıs ve nisanın sonlarına doğru üremeye başlarlar. Güveler sıcak ortamlarda hızla üremeye başlarlar.
Güveler halı ve yünlü kumaşların üzerinde büyük zararlara yol açarlar. Buğday tanesi, yulaf, arpa, zeytin, fındık, kuru üzüm vb. gıdaları yerler.

     Güvelerden korumak için elbiseleri tavan arasına veya merdiven arasına saklamamalıyız ve elbiselerinizi temiz kutu içinde saklamalıyız.
Güve ilaçlamada genellikle kokulu ilaçlar su karışımı ile hazırlanıp püskürtme yöntemi ile uygulanır. Kokulu ilaçlamanın uygulandığı alan 4 saat kapalı 2 saat havalandırmak üzere toplamda 6 saat kullanılmamalıdır.

     Güveyle nasıl mücadele edilir hakkındaki bilgileri Macropest İlaçlama firmamızdan öğrenebilir firmamızdan güveyle nasıl mücadele edilir konusunda destek alabilirsiniz.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      183 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret37331
AlışSatış
Dolar4.46204.4799
Euro5.26375.2848
Anlık
Yarın
23° 25° 13°
Sinek Öldürücü