• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
Hizmet Bölgelerimiz
Karasinek İlaçlama

Karasinek İlaçlama

     Karasineklerle etkin mücadele için çevreden organik artık bırakılmamalı, mutfak, depo gibi yerlerde gerekli tedbirler alınmalıdır. Karasinekle mücadele yönteminin amacı; karasinek üreme ve beslenme ortamlarının ortadan kaldırılmasıdır.

     Bu amaçla karasineklerin çok ürediği yerler insan hayvan pislikleri, çöplükler, lağım çukurları, kümes hayvanlarının pislikleri hayvan gübrelikleri, mezbaha çevresi ve hayvan ahırları, ev, işyeri, vb. yerlerin, çöp toplama alan ve bidonları ile kanalizasyonların kontrol altına alınmasıdır.

     Karasinek ilaçlamasında uygulama doğrudan sineklerin dinlenme, beslenme ve barınma yerleri olan hayvan barınakları, çalılıklar, gübrelikler, lağım çukurları, kanalizasyon sızıntıları, durgun sular, sazlıklar, bataklıklar vb. yerlere yapılmalıdır.

     Evlerde ise sineklerin özellikle geceleri toplandıkları yerler olan tavanlar, tavan kenarları ve köşeleri, çatı ve kiremit altlarına uygulama yapılmalıdır. Karasinek ilaçlamasında elle ve motorla çalışan püskürtücülerle uygulama yapılmalıdır.
İlaçlamanın etkinliği kullanılan ilaca, dozuna, uygulama yüzeyine, iklim şartlarına, sineklerin ilaca duyarlılığına göre birkaç hafta ile birkaç ay arasında sürer.
     Larva mücadelesi yapılacaksa düşük dozlarda sık aralıklarla uygulama yapılması tavsiye edilir.
Aydın Macropest İlaçlama firmanız uzman personelinizle karasinek mücadelenizde sizinle birlikte.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      189 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret38491
AlışSatış
Dolar4.71184.7307
Euro5.46295.4848
Anlık
Yarın
16° 26° 14°
Sinek Öldürücü